Kes?

Introvestor = introverdist investor.

Nii võiks öelda lühidalt. Mängisin mitmete sõnakombinatsioonidega, aga just selle juures võisin rahulolevalt peeglisse vaadata ja noogutada: “Jah, just nii on õige.”. Pikemalt? Palun väga, loe altpoolt.

Introvert. Tundub kohati võibolla naljakas silt, mida endale külge kleepida, justkui vabandus aeg-ajalt kivi alla ära kadumiseks. Aga see on suur osa minu identiteedist ja annab tegelikult päris hea pildi olemusest ette. Ma ei ole lärmakas müügimees, kes end ärimaailmas jõuga läbi suruks. Kohe kindlasti ei lähe ma Ameerikasse raamatuid müüma ega küsi poes valju häälega allahindlust, et oma säästuprotsenti kasvatada, rääkimata parema hinna saamise nimel eri teenusepakkujate läbihelistamisest (telefonikõne on sedasorti üritus, milleks mitu päeva valmistuda tuleb). Tegutsen tasa ja targu.

Ma sõltun väga palju iseendast, sest tundub veider teistelt abi paluda (vähemalt mitte näost näkku, oh seda introverdi õudusunenägu!) ja lõppkokkuvõttes tean ju mina kõige paremini, kuidas mingi asi peaks tehtud saama. Ma ei hakka suure kisa saatel oma ID-kaardiga lehvitama, aga ei poe ka täielikult peitu. Otsustasin poolavaliku lähenemise kasuks, sest tahan jagada ka reisikogemusi, nippe, jooksuarmastust ja muud säärast teavet, mille abil vähegi detektiivitaipu omav isik mu maski nagunii ära suudaks rebida.

Väikeettevõtja. Kui abikaasaga pangast laenu lähme küsima, hakatakse teiselpool lauda “ettevõtjad” ja “perefirma” peale üpris kiirelt silmi pööritama. “Oi-oi, me annaks teile nende sissetulekute juures laenu küll, aga ainult siis, kui oleksite palgatöötajad!” VÕI “Oi, aga kas te ikka ametlikult palka maksate? Ja Maksuametis on TSD täidetud? Tahame näha mitme aasta aruandeid, TSD-sid…” Appi. Ma ei küsinud miljonit, vaid väikest summat krundi ostmiseks. Ometigi pole me pankroti äärel ja muutume iga päevaga hoopis elujõulisemaks. Ettevõtlusega tegelemine on andnud mulle vabaduse, mida ma pole vist valmis suurema palganumbri vastu nõus välja vahetama. Äkki ei peagi. Äkki saabki nii elada. Oleme ettevõtjad alates 2015. aasta jaanuarist.

Investor. Esimesed sammud tegin Funderbeamis, siis sain pool aastat ühisrahastuse pisiku ja tegin kõikvõimalikud kontod portaalidesse. Hetkel lemmikuks Mintos, triivin üha enam selle suunas. 2018. aasta juulis otsustasime ka ettevõtte alt väikestviisi investeerima hakata, et rahal mitte seista lasta ja kasumit kasvatada. Näpud sügelevad dividendiaktsiate järele. Varsti-varsti.

Siit blogist mingeid metsikuid numbreid tõenäoliselt ei leia, vähemalt mitte esialgu. Samuti pole ma kes teab mis keeruliste Excelite nikerdaja, mõne lihtsama ehk saab. Üldiselt on blogi loodud enesemotivatsiooni suurendamiseks ja ka teistele inspiratsiooniks + ma armastan kirjutamist, mul on selles kuradi magistrikraad ja ideaalmaailmas ma nii raha teenikski, et kirjutan päev otsa oma sadat blogi ja leiutan retsepte ning loon toitumiskursusi. Vot.

Kui tahad ühendust võtta, aga mitte kommentaari all avalikult end eksponeerida (äkki oled ka introvert, sissepooleelaja?), täida allolev vorm.