Rahamootorid

Sellelt lehelt leiad nutikad soovituskoodid, mis meid mõlemat rikkamaks teevad. Ole hea, klõpsa, tee kasutaja ja mingi väike protsent hakab meile mõlemale jooksma. Püüan blogipostitustes igast lehest millalgi ka üksipulgi pajatada. Panen üles ainult need kohad, mida ise reaalselt kasutan ja soovitada julgen. Leiad nii rahakasvatamisportaale kui ka kohti, kus soodsamalt oma igapäevaseid sisseoste teha. Ja kui esialgu võib 0,5-1% tühine summa näida, siis tegelikult on ka sellisel rahal suur jõud! Mida enam investeerimisse süvenen, seda enam selles veendun.

Investeerimisportaalid

 • EstateGuru: investeeri kinnisvaraarendustesse Eestis ja lähiriikides, kasutades linki või koodi EGU76923. Esimese 3 kuuga saad investeeringutelt 0,5% boonust.
 • Mintos: liitu Mintosega ja saad esimese 90 päeva sissemaksetest 1% tagasi. Kõlab väikse summana, aga on tegelikult väga suur summa, võrreldes sellega, kui kaua peab alustades paarieuroseid intresse ootama.

Majutus

 • Booking.com: kui vaja välismaal kiirelt ja hõlpsalt majutust leida ja päris nii kauaks ei lähe, et Airbnb korter mõistlik oleks, broneerin siit. Olen olnud aastaid kasutaja ning naudin juba ammu eripakkumisi. Kui Bookingu kasutaja ära teed ja hiljem Bonusway (link järgmises sektsioonis) kaudu seal käima hakkad, on eriti kasulik, saad igalt reserveeringult 4% tagasi! Selle lingiga siis 10% esimeselt broneeringult alla.
 • Airbnb: ideaalne koht korteri või muu majutuse broneerimiseks, kui sind huvitab kellegi teise kodus elamine. Omanik võib anda sulle ühe toa ja ise kõrvaltoas elada ja seltsi pakkuda, aga leiab ka terveid tühje kortereid. Tihti soodsam kui hosteli- või hotellituba. Kui liitud lingiga, saad tervelt 22 eurot kulutamiseks. Samas võid ka omaenda elamise Airbnb paradiisiks muuta, kasvõi ainult ühe toa väljaüürimisega võid kenasti teenida. Kui tahad hakata ise majutust pakkuma, klõpsa seda linki.
 • Trusted Housesitters: tasuta majutuse paradiis, aga vaid siis, kui oled ise usin ning valmis teiste inimeste loomade/kodu eest hoolitsema. Tavaliselt maksab liitumine üle 90 euro, lingiga saab 20% alla või kasuta koodi RAF179363. Tundub ehk üüratu tasu, aga kui juba mõnepäevasegi ülesande saad, siis tasub ära. Kui kaua sa näiteks Londonis 70 euro (soodushind liitumiseks) eest peatuda saaksid? 1 öö ja sedagi mitte kõige uhkemas kohas. Mõtle, aga et elad kuskil Londoni ägedas kandis, toidad kassi või jalutad koera ega maksa selle eest sentigi. Palju vahvam ju?

Toidu tellimine

 • Wolt: olen Woltist nii kontorisse süüa tellinud, kui ülikiire on ja üldse süüa teha ei jaksa ning külmikuski tühjus haigutab, aga ka ära tellinud ja ise järele läinud. Kasuta registreerumisel koodi IAHF ja kohaletoomine on esimesed kolm korda tasuta.

Netipoed

 • Bonusway: erinevaid netipoode koondav leht, mille kaudu saab netiostudelt teatud % tagasi. Sealt leiab nii majutusportaali Booking.com, toidulisandite paradiisi iHerb kui ka igasugu kohti, kust endale riideid osta. Mul kogunes paari ostuga (mitmed neist hotellibroneeringud) juba 20 eurot. Lingiga liitudes saad liitumisboonuseid. Teatud summa kogunedes saab need boonused endale pangakontole kanda ja näiteks investeerida. Kui nagunii netipoodidest oste teed, siis väga kasulik koht.
 • iHerb: toidulisandite ja igasugu ägedate kosmeetikatoodete paradiis. Isegi tollimaksu makstes on sealt 100x mõttekam näiteks D-vitamiini või muud säärast tellida. Nii hinna kui kvaliteedi kohapealt. Linki või koodi WPL853 kasutades saad 5% soodustust ning seal saad oma esimese ostukorvi summa võrra juba järgmiseltki soodustust jne. jne. Tihti tasub ka mitu purki vitamiine korraga osta, sest siis kahaneb hind veelgi.
 • Zooplus: koht, kus tellin 18 kg kaupa kassiliiva ja 20 kg kaupa kassitoitu. Väga mõistlikud kilohinnad ja leiab kvaliteetset kaupa. Tellin 1-2 korda aastas ja kulud kassidele sestap üpris väiksed. Koerad, kalad, jänesed ja mis iganes muud loomad samuti esindatud. Lingiga saad esimeselt tellimuselt 5% soodustust. Juba 1. tellimusega hakkad boonuseid koguma, mida saab Rewards Shopis igasugu nänni vastu vahetada.
 • On24: koht, kust ostsime oma korteri kogu sisustuse. Liitu koodiga UWOXHIK ja saad oma kontole kohe €3. Hiljem tiksub iga 2 nädala tagant 1 euro juurde ning kogutud rahaga saab kuni 10% ostukorvist alla. Igalt ostult ka 1% tagasi. Kui ostad mööblit 2000 euro ulatuses, nagu mina tegin, tasub eelnev pikem kogumine end igati ära. Sain tervelt 200 eurot alla.
 • FreshGO: toidupood, kuhu mind sai küll selle 7-eurose boonusega meelitatud. Kui liitumisel koodi kasutad, saad ka 7 eurot kulutamiseks. Lisaks hakkad teenima 1% ostuboonust ja saad kulleriga ka oma taara minema saata (raha kantakse selle eest FreshGO kontole). Mõned tooted võivad tunduda kallid, aga kui 40-eurose ostukorvi kokku suudad panna, saad kasvõi seda 7 eurot nautida, mida siin koodiga pakun. Ja kuskilt mujalt pole ma nii mõistliku hinnaga kiloseid pähklipakke või ksülitooli või kaarobipulbrit leidnud. Hea koht eriti siis, kui soovid tavalisest teistsugusemaid tooteid nagu Muna-Liisa Põlvamaa munad või ökopoe kaup. Kasuta registreerumisel koodi: siljajürs